sobota, 21 grudnia 2013

Rome by night.

Co robić gdy nadarza się świetna okazja do zrobienia czegoś, o czym od dawna się marzyło? Z pewnością nie należy się długo zastanawiać. Podjęcie szybkiej decyzji jest w tym wszystkim kluczowe. Dlatego też, gdy tylko pojawiła się promocyjna oferta tanich linii lotniczych, nie wahałam się. Kupna biletów dokonałam przez aplikację mobilną. Wylot natomiast miał nastąpić już za niecały miesiąc!
Ponoć wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i to właśnie tam zaprowadziły mnie. Do Wiecznego Miasta.
Wiedziałam, że to wszystko było zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Na dwa tygodnie przed wyjazdem okazało się, że w dniu wylotu mam egzamin zaliczający przedmiot. Z racji tego, że jestem panikarą, przejęłam się tym faktem okropnie. Na szczęście udało mi się wszystko pogodzić i zdałam go ustnie w drugim terminie. I to na czwórkę!
Czas do wyjazdu minął bardzo szybko i nim się obejrzałam, byłam już na miejscu. Zalecieliśmy tam w godzinach popołudniowych, ale postanowiliśmy wykorzystać czas do maksimum, a mieliśmy go niewiele.
Uwielbiam to uczucie, gdy jestem w nowym miejscu i tak naprawdę wszystko muszę poznawać od samego początku. Dlatego też wielką radość sprawiało mi przechadzanie się wąskimi, urokliwymi uliczkami. Już pierwszego dnia udało nam się zobaczyć wiele "turystycznych" atrakcji Wiecznego Miasta. Po powrocie do hotelu i położeniu do łóżka, usnęłam natychmiastowo. W środku nocy obudziła mnie dawno niesłyszana, listopadowa burza.
Nie sposób oprzeć się sklepowi Lindta, którego wystawa zachęca do wejścia. Pyszna czekolada była idealnym sposobem na uzupełnienie energii ;-)
Panteon

Zarówno Łuk Konstantyna jak i Koloseum oraz wiele innych zabytków jest teraz w remoncie.

Schody Hiszpańskie tętnią życiem całą noc.
Palmy w centrum Piazza di Spagna.
Słynna di Trevi.
Widok na Piazza di Spagna  ze szczytu Schodów Hiszpańskich.


2 komentarze:

  1. piękne zdjęcia! no i ta czekolada - jejku *.*

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudownie! W końcu miałam okazję wgryźć się w cały blog. Czekam na więcej ;)

    OdpowiedzUsuń